Recenze: Venom

Film Venom nedávno vstoupit s velkým očekáváním i do českých kin za burácejího nadšení fanoušků marvelovské linie. Je však tento film opravdu tak dokonalý, aby mohl mít titul HIT? Osobně si to nemyslím. Možná je to tím, že film si pod svá křídla vzalo Sony a ruku na srdce, tato společnost už není tak velkým hráčem. Podle několika úsudků s řad fanoušků měl být Venom svěřen Netflixu.

Celý film možná už pak jen zachraňuje charismatický Tom Hardy. Jeho místy suchý humor snadno pobaví nenáročného diváka, ale jinak si Venom titul roku nezaslouží. Film je průměrnou odnoší jiným Marvel filmů. Venom je efekty nabitý do posledního místa. Vizuálně taktéž dokáže překvapit, ale je tam to pomyslné, ale…

VENOM (2018)

Scénář je suchý. Nenadchne ani neurazí. Možná to teď vyzní, že se pro mě Venom vstal noční můrou. To opravdu ne. Film mě dokázal pobavit. Druhá polovina filmu byla šťavnatá. Co to však tvůrci provedli s první částí. Je nudná, vleče se a připomíná mi debakl jménem Black Panther. S nechutně hladového Venoma lačnícího po krvi se tak stává pouze a jen karikatura z komixu, která možná pak předčí celý film jako takový.

Mnozí z nás si zvykli za ty roky na určitý standart, který nám společnost Marvel vždy přinášela. Jenže kde se stala chyba, že co film, to stejně vyhlížející tvorba. Podívejme se na to objektivně a zjistíme, že Marvel filmy posledních dvou let jsou jeden vedle druhého jak přes kopírák. 

AKCE – VIZUÁL – HERECKÉ OBSAZENÍ – SLOVNÍK

My jsme Venom!

Čtyři body, kterých se Marvel drží a bojí se od nich upustit, aby opravdu přinesl něco jiného. Mám hodně rád Marvel filmy, ale tohle? Ne, ne a jedním slovem NE! Bohužel i přes lásku k Marvelu, tentokrát nebudu patřit mezi jásavé puberťačky co se rozplývají nad tímto dílem. Nebýt Toma Hardyho by se z filmu stala vtipná komedie bez špetky soudnosti. 

Nejhorším tahákem jsou trailery. A to právě zabilo Venoma. Trailery nabité vtipem, akcí, vizualizací a nevím čím dalším. Ve mě vyvolali to velké WOW toho co přijde do kin, jenže film pak neodpovídal tomu co bylo prezentováno. A to poté udělá hodně. Doufejme, že studio Marvel a spol se z tohoto poučí.

Ale podle mého bohužel Venoma teď zabila Lady Gaga zpívající a trpící ve Zrodila se hvězda. A nebo ho umlátí hůlkou Mlok a jeho Fantastická zvířata, která už netrpělivě čekají na svůj start! Bohužel, mě osobně Venom o tom: „My jsme Venom,“ nepřevědčil. Tento film lze označit jako A-. Do béčkových filmů bych ho určitě neházel. 

Hodnocení: 67%

7 komentářů Přidat své
  1. Souhlasím s tím co jsi napsal. A mám dotaz. Kdy bude tvá kniha. Dnes jsem viděla reklamu na ní. 😻 Už se moc těším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *